O designie można mówić godzinami. Design, inaczej wzornictwo jest niczym innym aniżeli terminem,odnoszącym się do przedmiotów użytkowych- ich wyglądu, ale również procesu projektowania. Oprócz szeroko pojętej architektury i wytwarzania produktów, design znajduje swoje zastosowanie również w modzie, grafice użytkowej czy multimediach. Jednak, czym on jest w kontekście mebli oraz przedmiotów użytkowych i dlaczego ten termin jest często źle rozumiany?

Design napisBardzo często, słowo „designerski” jest utożsamiany ze słowami„nowoczesny”, „kreatywny” czy „udziwniony”. Jeśli wyobrazimy sobie „designerską szafę”, najprawdopodobniej przed oczami ukaże się nam bardzo nowoczesny mebel, który swoją formą czy kolorem przyciąga uwagę. Oczywiście, może być to prawda, natomiast wzornictwo kryje w sobie o wiele więcej. Prawdą jest, że potocznie (dla wielu osób), design odnosi się jedynie do wyglądu przedmiotu. Jednak biorąc po uwagę fakt, iż meble, które są zaprojektowane i wykonywane przez profesjonalistów (konstruktorów, designerów, architektów itd.), cechują się również funkcjonalnością oraz ergonomią. Dlatego, warto sobie uświadomić, że design w kontekście przedmiotów użytkowych może odnosić się zarówno do wyglądu, jak i użyteczności danego projektu. Połączenie tych cech tworzy unikatową mieszankę, z której powstają pożądane na rynku przedmioty, często bardzo prestiżowe. Czy warto jest w nie inwestować?

Designerskie krzesłoJakość na pierwszym miejscu

Oprócz misji artystycznej, wymyślania nowych form, dopasowywania kolorów, projektanci i konstruktorzy, którzy z pasją podchodzą do swojego zawodu, dokładnie dobierają tworzywa oraz materiały, z których wykonywane są przedmioty użytkowe czy dekoracje. Mając na uwadze to, że mają one za zadanie nie tylko pięknie wyglądać, ale również być funkcjonalne i wytrzymałe, inwestycja w meble od designerów jest najlepszym pomysłem. Funkcja użytkowa w tym momencie jest dla projektantów priorytetem, dlatego skrupulatnie dobierają odpowiednie materiały (wysokogatunkowe drewno, szlachetne tkaniny, wytrzymały metal itd.). Warto wspomnieć również o tym, że skrupulatnie zaprojektowany mebel, bardzo często jest tworzony lub wykańczany ręcznie, co jedynie podkreśla jego klasę i jakość.

Drewniany stolik designW Twoim domu zagoszczą najnowsze trendy

Kto z nas nie lubi otaczać się rzeczami uważanymi za trendowe? Ten aspekt jest szczególnie ważny dla ludzi młodych, którzy świadomie podążają za modą i stale szukają nowych rozwiązań. Jeśli jesteś osobą, dla której ważne jest otaczanie się właśnie takimi przedmiotami, meble designerskie to coś dla Ciebie. Szukanie nowoczesnych, nietypowych i oryginalnych rozwiązań w projektowaniu wnętrz jest tendencją, która stale rośnie. Dlatego też, coraz większą popularnością cieszą się targi designu (w Polsce, np. MODD Concept, Arena Design), na których kilka razy w roku, osoby zainteresowane tą tematyką mogą oko w oko spotkać się z najnowszymi rozwiązaniami do ich domów. Wzrost popularności targów tego typu świadczy o dużym zapotrzebowaniu na meble od projektantów, które mogą stać się wyrazem osobowości, stylu czy niebanalnego gustu klientów.

Unikalność i niepowtarzalnośćDesignerska szara sofa

Na rynku wnętrzarskim, podobnie jak w przypadku rynku modowego, bardzo często mamy do czynienia z podkradaniem pomysłów lub mocnym inspirowaniem się pracami innych. Kupowanie mebli designerskich można uznać za duże wyróżnienie dla posiadacza, gdyż wspiera on tym samym oryginalne pomysły i pracę włożoną w zaprojektowanie i wykonanie danego przedmiotu. Kupując rzecz od znanego projektanta możemy poczuć prestiż i zadowolenie z posiadania oryginału. Co więcej, bardzo często meble designerskie nie są sprzedawane w masowych ilościach, niektóre wręcz powstają jedynie w kilku egzemplarzach. Dlatego osoby, dla których ważne jest poczucie wyjątkowości, powinny zainteresować się tym tematem.

Wybór mebli designerskich, które staną się częścią Twojego domu to zdecydowanie dobra alternatywa dla osób zainteresowanych nowymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Jest to również świetna inwestycja, gdyż kupując produkty designerskie, mamy pewność co do jakości produktu oraz doceniamy trud i wysiłek, włożony w zaprojektowanie i wyprodukowanie mebla. Warto!

Kategorie: Projekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code