Masz w planach zmiany, ale nie możesz sobie pozwolić na gruntowany remont? Nie szkodzi. Wbrew pozorom bardzo szybko możesz ożywić pomieszczenia i nadać im nowy wyraz. Wystarczy, że w salonie lub w kuchni pojawią się nowe, designerskie lampy.

Nowoczesne lampy do nowoczesnych wnętrz

Masz nowocześnie urządzony salon? Więc bez wątpienia będzie do niego pasować takie samo oświetlenie. Nie trzeba od razu rewolucji – wystarczy wymienić klosze do lamp wiszących, lub rozejrzeć się za lampami stojącymi. Pamiętaj, że oświetlenie może być nie tylko praktyczne. Jego estetyczne funkcje często nie są doceniane, choć potrafią zdziałać cuda.

Klosze do lamp wiszących

Przekonasz się, jak wiele może zmienić lampa, jeśli wymienisz stary, nudny klosz na taki, który zgra się z wystrojem wnętrza. Już nie mówiąc o tym, że dobrze dobrany klosz potrafi sprawić, że w pomieszczenie będzie naprawdę oświetlone.

Wybrany przez ciebie klosz może nieco kontrastować z tym, co już masz. I nie chodzi o to, żeby do zielonego pokoju wybierać gryzący się z nim, czerwony abażur. Jeśli dominują u ciebie ciemne barwy – wybierz klosz jaśniejszy, który rozświetli pokój, lub odwrotnie – jasny pokój może dawać poczucie zbyt dużej sterylności. Przyciemnione, miękkie światło sprawi, że stanie się przytulny. Podobnie jest ze wzorami – w pokoju roi się od grochów, kwiatów, lub czegokolwiek innego? Wybierz prosty klosz, który swoją obecnością nie przyćmi starannie zaplanowanej przestrzeni.

lampa stojącaLampy stojące

Każdy, kto choć raz dał się przekonać do zakupu lampy stojącej wie, jak bardzo potrafią ułatwiać życie. Zmianą jej położenia możemy manipulować funkcjami stref pomieszczenia. I tak w miejscu oświetlonym będziemy pracować, a w przyciemnionym odpoczniemy.

Taśmy LED

Ostatnimi czasu ledy zgarniają ogromną popularność. Nie dziw się temu i sam skorzystaj. Taśmy led mogą zamienić ascetyczne, nie bardzo przemyślane pomieszczenie w nowocześnie urządzony pokój. Wystarczy, że podświetlisz nimi pojedyncze przedmioty, niech to będzie na przykład elektronika. Oczywiście, jeśli ascetyzm twojego pokoju jest przemyślany, to nie musisz nic zmieniać. W końcu najważniejsze jest to, żeby czuć się u siebie jak w domu : )


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *