Urządzanie mieszkania nie jest rzeczą łatwą. Wiąże się ono z podejmowaniem wielu decyzji, które często okupione są mocną wymianą argumentów z najbliższymi, nieprzespanymi nocami oraz ciągłym poczuciem braku pewności, czy zaufać rozumowi czy sercu. Będąc niezdecydowanym odnośnie sposobu wystroju wnętrza i radząc się innych osób, większość z nich poleci Ci, aby nie szaleć i trzymać się stonowanych materiałów, barw czy wzorów. Ma to swoje zalety, jednak takie wnętrza są po prostu nudne. Dlatego warto zaopatrzyć się, w chociaż jeden element który nada całości charakteru. Dobrym rozwiązaniem są designerskie sofy, które jednocześnie spełniają funkcję użytkową, a dodatkowo przyciągają wzrok swoim nieszablonowym wyglądem.

Czym wyróżniają się designerskie sofy?

Dlaczego designerskie sofy są lepszym wyborem niż te klasyczne? Ponieważ zarówno jedne jak i drugie służą do siedzenia, leżenie czyli do ogólnie pojętego odpoczynku i relaksu. Dlaczego więc nie postawić na kanapę, która swoim wyglądem nie przypomina babcinej wersalki z lat 80., wielkiej i zawalastej, a tak na prawdę mieszczącej niewiele osób? Designerskie sofy potrafią być naprawdę spektakularne, a za ich pomocą jesteśmy w stanie odmienić całe wnętrze. Jedna taka kanapadesignerskie sofy potrafi stać się punktem centralnym salonu czy pokoju wypoczynkowego. Dlatego szkoda jest marnować takiego potencjału na wyposażenie pomieszczenia w masywnego i nieatrakcyjnego kloca, którym z pewnością są tradycyjne kanapy. Mniej znaczy więcej. To powtarzane wszędzie zdanie, ma swoje zastosowanie także tutaj. Lepiej kupić jedną zgrabną sofę, niż staromodną kanapę z ogromnym stelażem, ponieważ w ostatecznym rozrachunku obie będą spełniać swoje zadania, a ta nowoczesna zajmie o wiele mniej miejsca i będzie prezentować się po prostu lepiej.

Obawy przed niefunkcjonalnym designem

designerskie sofy

Wiele osób obawia się, że nowoczesne sofy jedynie dobrze wyglądają, a w rzeczywistości są niewygodne i bardzo niepraktyczne. Jednak to nie prawda. Szanujący klienta projektanci i producenci zdają sobie świetnie sprawę, z tego, że ich produkty muszą odpowiadać potrzebom kupujących. Nikt bowiem nie chce wydawać pieniędzy na coś, co jedynie dobrze się prezentuje, a nie niesie ze sobą żadnych walorów funkcjonalnych. Design ma tę cechę, że właśnie ma łączyć wygląd z użytecznością, dlatego obawy przed sofami tego typu są bezpodstawne. A najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać jest nabycie takiej kanapy, która na pewno zostanie w twoim salonie na dłużej.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *