Obecne trendy w urządzaniu wnętrz promują raczej zimne, wręcz puste przestrzenie, w których występują jedynie podstawowe, choć designerskie, meble. Wszystko zależy od gustu i upodobań, jednak przy pomocy jednego elementu można zachować wytyczne dotyczące trendów i jednocześnie ocieplić całą przestrzeń. Dywan shaggy to świetne rozwiązanie, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale także ma praktyczne zastosowanie.

Dywan shaggy i jego zalety

dywan shaggy, dywany akrylowe

Dywan shaggy, czyli tak zwany włochacz to rodzaj pokrycia podłogowego o długim włosiu wykonanym przeważnie z poliestru. Gruby splot nadaje takiemu dywanowi objętości i sprawia, że jest on bardzo sprężysty. Dzięki temu też, jego wytrzymałość jest bardzo wysoka, a ślady zużycia nie pojawiają się przez długi czas. Dywan shaggy świetnie komponuje się z każdym rodzajem podłóg. Idealnie będzie prezentować się zarówno na drewnianych podłogach, panelach, linoleum czy kafelkach. Jest to dywan uniwersalny i praktyczny. Dzięki długiemu włosiu stanowi doskonałą izolację między zimną podłogą a naszymi stopami. Warto więc zastosować go w pomieszczeniach, w których lubimy poruszać się boso.

Dywany akrylowe dla alergików

dywan shaggy, dywany akryloweCzęstym powodem rezygnowania z dywanów jest obawa przed trudnością w ich czyszczeniu oraz postrzeganiem ich, jako siedliska alergenów. Jednak na rynku istnieją dywany syntetyczne, takie jak właśnie dywan shaggy czy dywany akrylowe, które idealnie nadają się dla alergików, ponieważ materiał, z którego są zrobione zapobiegają rozwojowi pleśni, grzybów i drobnoustrojów. Regularne i dokładne odkurzanie dywanów wystarczy, aby zachować ich czystość i świeżość. Dywany akrylowe są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie niezwykle delikatne, dzięki czemu w dotyku przypominają wełnę. Zaletą dywanów syntetycznych jest ich zmniejszona podatność na zużywanie się przy jednoczesnym zachowaniu perfekcyjnego wyglądu i nie blaknięciu kolorów, co z pewnością przemawia na ich korzyść.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code