Światło w sypialni tak samo, jak w pozostałych pomieszczeniach wpływa na funkcjonalność i komfort spędzania czasu. Jednak w porównaniu na przykład do salonu czy łazienki, w sypialni robimy coś, co istotnie na nas oddziałuje – śpimy. Dlatego wybór rodzaju oświetlenia w tym pokoju nie powinien zostać pozostawiony przypadkowi. Warto zaopatrzyć się w lampki nocne do sypialni. Dlaczego?

Lampki nocne do sypialni idealnym sprzymierzeńcem snu

Dlatego, że w miejscu, w którym śpimy nie powinno występować intensywne światło, ponieważ negatywnie wpływa ono na jakość naszego snu. Zanim położymy się spać należy się wyciszyć, dlatego też w sypialni nie powinny znajdować się żadne rozpraszacze, takie jak telewizor czy radio. Lampki nocne do sypialni idealnie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy chcemy poczytać przed snem lub gdy w środku nocy zechcemy napić się wody i zamiast włączania rażącego, rozbudzającego oświetlenia sufitowego, możemy delikatnie podświetlić potrzebne nam do danej czynności miejsce.

lampki nocne do sypialniZwróć uwagę na rozmieszczenie światła w sypialni

Lampki nocne do sypialni pełnią zarówno funkcję dostarczania źródła światła, jak również dekoracyjną. Ważne jest więc ich rozmieszczenie. Najczęściej umiejscawia się je na szafkach nocnych, które znajdują się tuż przy łóżku, dzięki czemu możemy położyć wszystkie niezbędne nam w sypialni rzeczy, tak aby były w zasięgu ręki. Lampki nocne mają także znaczenie przy oświetlaniu sypialni, w której śpią dwie osoby. Dzięki przytłumionemu i niezbyt rozproszonemu światłu, jakie tego rodzaju lampki dostarczają osoba po jednej stronie łóżka może na przykład czytać książkę, nie oślepiając światłem i tym samym nie rozbudzając śpiącej osoby obok.

Aranżacja sypialni poprzez lampki nocne

Lampkę nocną powinniśmy dobierać tak, aby była spójnym elementem całego wnętrza lub w taki sposób, by silnie kontrastowała z resztą wystroju. Jednak przy tej drugiej opcji należy być ostrożnym, ponieważ od kontrastowych do kiczowatych połączeń droga jest niedaleka. Rynek branży oświetleniowej oferuje nam szeroki wachlarz lampek nocnych. Dzięki przeróżnym kolorom, kształtom, strukturom i wzorom za pomocą tak niepozornego elementu jesteśmy w stanie nadać sypialni odpowiedniego klimatu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code