Urządzając wnętrza swoich czterech ścian ważne jest, aby przyjąć jeden konkretny styl lub ewentualnie połączyć ze sobą elementy kompatybilnych stylów. Dzięki temu zachowamy harmonijność oraz ład, a aranżowana przez nas przestrzeń nie będzie przytłaczać zbyt dużą liczbą detali. W ostatnich latach jednym z najmodniejszych motywów stał się styl skandynawski, który przyciąga prostą formą w nietypowym wydaniu. Takie elementy, jak lampy skandynawskie, meble czy dodatki tworzone w tym duchu są świetnym rozwiązaniem niemal do każdego rodzaju przestrzeni.

Charakterystyka stylu skandynawskiego

lampy skandynawskieStyl skandynawski charakteryzuje się harmonijnymi połączeniami. Do jego cech zaliczyć można także proste formy, ład i minimalizm. Kolorem przewodnim jest biel, a także odcienie granatu i niebieskiego, które przywołują na myśl mroźne krajobrazy Skandynawii. Styl ten odwołuje się również do natury, dlatego często we wnętrzach korzystających z tego motywu stosowane materiały to drewno, skóra, len czy surowce naturalne. Chociaż teoretycznie styl skandynawski może wydawać się bardzo surowy, przez co nie nadający się do domowych przestrzeni, w rzeczywistości tworzy bardzo przytulne i komfortowe wnętrza.

Co wyróżnia lampy skandynawskie

Takie też są lampy skandynawskie. Pozornie surowe, wykonane często z nieobrobionych naturalnych materiałów o prostej, minimalistycznej formie. Jednak w pomieszczeniu tworzą spójną całość, nadającą przyjemnego charakteru. Lampy skandynawskie występują zarówno w formie sufitowej, jak i stojącej, dzięki temu w dowolny sposób możemy wykorzystać ten rodzaj oświetlenia. Cechą tych lamp nadającą przestrzeni klimatu jest ciepła barwa światła, która oprawiona jest tak, aby nie razić, ale jednocześnie odpowiednio rozjaśniać wnętrze. Głównym elementem lamp stylizowanych na skandynawskie jest ich abażur. Często wykonany jest on z białego materiału, lub dekorowanego paskami. Charakterystyczne są także klosze „klatki” zrobione z metalowych prętów.

Lampy skandynawskie do wszystkich wnętrz

lampy skandynawskieLampy skandynawskie można wykorzystywać, tak na prawdę do każdej aranżacji wnętrz. Dzięki temu dana przestrzeń nabiera charakteru. Najważniejsze jest to, że ten rodzaj lamp będzie prezentował się równie dobrze w pomieszczeniach, gdzie znajdują się także inne elementy w stylu skandynawskim. Niemniej sprawdzi się on doskonale również, jako pojedynczy element wystroju. W tym drugim przypadku możemy mieć pewność, że taka lampa przykuwać będzie uwagę. Ze względu na swoje designerskie cechy lampy w stylu skandynawskim dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach, urządzonych w minimalistyczny sposób. Jednak to od nas zależy, jak dopasujemy tego rodzaju lampę. Natomiast zawsze mamy gwarancję, że będzie ona doskonale się prezentować.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code