Szybkie tempo życia, brak oddechu w trakcie dnia, a także późnym wieczorem. Coraz czesciej młodych ludzi dopada rutyna w wydaniu ekstremalnym, bo o wiele intensywniejszym. Zabiegani, zarobieni, niby przyzwyczajeni do tego ruchu, a jednak coraz częściej szukający 5 min wytchnienia. Chyba wszyscy znamy historie- pracowałam zawodowo przez 10 lat po 16h na dobę, rzuciłam to, wyjeżdżam/podróżuje/skupiam się na rodzinie itd. nie każdego jednak stać na taki krok, dlatego radzimy sobie inaczej…

Styl EKO- sposób na zachowanie równowagi

Styl eko to nic innego jak prostota, naturalność i zwrócenie się do wewnątrz. Sami pochodzimy z natury, więc starając się żyć w zgodzie z nią odnajdujemy spokój, szczęście i równowagę. Dominująca idea balansu i bardziej świadomego życia, skupia się przede wszystkim na człowieku- postępowaniu, podejściu do życia, wewnętrznych wartościach, ale także na tym co nas otacza. Styl Eko do dominacja zrównoważonego odżywiania oraz konsumowani, kupujemy mniej a bardziej jakościowo, jemy wolniej i bardziej pożywniej, pracujemy dużo, ale spokojniej, odpoczywamy częściej i bardziej efektywnie.

Również to w jakim otoczeniu przebywamy nie pozostaje bez znaczenia dla zachowania równowagi. Jeśli na co dzień pracujesz w dużym biurze, w którym panuje nerwowa atmosfera, warto aby chociaż twoja przestrzeń prywatna była w sposób naturalny zaprojektowana.

Kilka słów o style eko we wnętrzach

Wnętrza w stylu EKO są spójne i wyważone, to co na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę to harmonia i balans między kolejnymi strefami mieszkania. Styl Eko doskonale sprawdza się na każdym metrażu- małe i ciasne wnętrza optycznie powiększa, pozwala na zachowanie większego światła pomiędzy elementami wyposażenia, dzięki czemu pokoje stają się bardziej przestronne i dobrze zorganizowane, w dużych otwartych pomieszczeniach, zwłaszcza, których pierwotny charakter jest surowy i zimny, styl eko wprowadza pewną miękkość, ciepło oraz domową atmosferę.

Kolorystyka stylu eko zależna jest w dużej mierze od regionu, części świata. Głównie wynika to z tego, że w różny sposób natura kształtuje się na kuli ziemskiej, rejony równikowe będą łączyły mocne nasycenie barw- naturalne odcienie zieleni, ale także kolorów- pomarańczy, czerwienie czy błękity, im dalej na północ tym naturalność jest bardziej stonowana- odcienie mglistej szarości i głębokie zielenie lasów iglastych.

Poza kolorystyką w wyposażeniu kluczowe znaczenie ma także materiał. Tylko naturalne połączenie materiałów- do aranżacji wnętrza wykorzystuje się przede wszystkim elementy drewniane, najlepiej w surowej formie lub delikatnie zaimpregnowanej, we wnętrzu odnajdziemy także kamień oraz szkło. Nie brakuje tkanin które zarówno swoim wykończeniem a także kolorystyką czy strukturą włókien wpisują się w styl eko.

Lampy z drewna- uniwersalne rozwiązanie w każdej aranżacji

W odróżnieniu do pozostałych stylów, styl eko jest najbardziej uniwersalny, a przynajmniej elementy, które wchodząc w skład aranżacji mogą zostać swobodnie wykorzystane podczas zmiany wystroju. Wśród nich, lampy z drewna.

Lampy z drewna- rodzaje oświetlenia

W mieszkaniu nie może zabraknąć kilku rodzajów oświetlenia, nawet jeśli dysponujemy skromnym metrażem, planujemy oświetleni pod względem funkcjonalności. W każdej aranżacji nie może zabraknąć oświetlenia głównego- zazwyczaj w formie lampy wiszącej, centralnie umieszczonej przy suficie, oświetlenia bocznego, w formie lampy podłogowej lub zawieszonego w odpowiednim miejscu kinkietu, a także roboczego- ponad blatami w kuchni czy ponad stołem kuchennym. W wielu przypadkach decydujemy się także na oświetlenie dekoracyjne, o mniejszej mocy małe lampki ustawione na stoliku nocnym lub stoliku kawowym lub pośrodku bardzo długiego przedpokoju.

Lampy z drewna wisząca

Lampy z drewna mogą mieć różna formę. W przypadku tych wiszących mówić możemy o klasycznych zwisach, w których drewniany jest klosz oraz podstawa. Coraz popularniejsze i bardzo funkcjonalne są tzw. lampy pająki. W wariancie drewnianym pojedyncze linie rozpięte są na drewnianym stelażu. W tym wypadku lampa przypomina sztywny parasol, a dzięki ruchomym ramionom możemy swobodnie rozpieścić liczbę punktów oświetleniowych na powierzchni całego sufitu w miejscach, w których najbardziej będzie nam zależało na większej ilości światła.

lampa wiszaca z drewna

lampy z drewna wiszące

lampy z drewna timber loft lampy z drewna pająk borneo lampy z drewna fasola lampy wiszące drewno i szkło lampa wisząca drewno wiklina lampy z drewna lampa z drewna i papieru

Lampy z drewna boczne

Chyba najpopularniejsze oświetlenie to stojące lampy podłogowe, w których drewniana jest podstawa a także trzon. Wśród nich nie brakuje popularnych lamp typu trójnóg, wykonanych w obszarze stelaża z drewna. Również nie brakuje lamp z drewna w wersji full, w których poza stelażem do kompletu dołączono pół transparentny drewniany stelaż klosza.

 

lampa podłogowa z drewna lampa drewniana andes

drewniana lampa podłogowa himalaya

lampa stojąca podłogowa z drewna

lampy z drewna podłogowe young deco

lampy z drewna styl eko

lampy z drewna

podłogowa lampa z drewna diva floor northern

Poza oświetleniem bocznym, w pomieszczeniu często wykorzystuje się dodatkowe oświetlenie dekoracyjne. Do jego zadań należy dopełnienie aranżacji, domknięcie estetyczne, a także delikatne rozjaśnienie pomieszczenia po zmroku. Wśród nich nie brakuje kinkietów lub lampek stołowych. Każda z nich może zostać wykonana z drewna w całości lub tylko w części stelaża z kloszem wykonanym z naturalnej tkaniny.

lampy z drewna ze szkłem stołowa bae me a cake northern lampy z drewna latarnia lampy z drewna kinkiety

lampa stołowa z drewna


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code