Urządzanie pokoju dziecięcego wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym. Po pierwsze wiąże się to z umiejętnością pogodzenia praktycznych rozwiązań z marzeniami dzieci na temat wyglądu ich pokoju. Po drugie wymaga nie lada wyobraźni, aby stworzyć magiczną przestrzeń pobudzającą młode mózgi do kreatywności. Dlatego należy wychodzić poza schematy i sięgać po niecodzienne rozwiązania. Przykładem mogą być naklejki na szyby, które świetnie sprawdzą się podczas dekorowania wnętrz.

naklejki na szyby

Naklejki na szyby – dlaczego warto?

Zazwyczaj planując wygląd pokoju dla dziecka dobieramy odpowiedni rodzaj i wzór tapet lub typ i kolor farby na ścianę, do tego szukamy pasujących mebli i na tym w sumie kończą się nasze pomysły. Lubimy zachowawcze rozwiązania, ponieważ zawsze tłumaczymy sobie, że dziecko szybko wyrośnie z bajkowych postaci czy innych słodkich elementów. Tylko, że czas, w którym dziecko rośnie i rozwija swoją kreatywność wymaga wręcz otaczania go rozmaitymi kolorami i kształtami. Dlatego warto rozważyć naklejki na szyby, jako formę dekoracji. Jest to bardzo praktyczne rozwiązania, które jednocześnie pozwala na tworzenie przepięknych dekoracji. W niektórych przypadkach naklejki na szyby mogą być także przyklejane do ścian, luster czy mebli, za każdym razem prezentując się fantastycznie.

Przyklejanie naklejek dekoracyjnych krok po kroku

naklejki na szyby

Taki rodzaj naklejanych dekoracji pozwala na zmianę wyglądu przestrzeni niedużym kosztem, przy niewielkim nakładzie czasu i pracy. Poniżej dowiesz się, jak krok po kroku przykleić naklejki na szyby, meble czy ściany.

1. Wybierz płaską, gładką i suchą powierzchnię, a następnie ją oczyść. To zapewni idealną przyczepność kleju.
2. Rozłóż i pozostaw na kilka minut naklejkę na płaskiej powierzchni.
3. Zaopatrz się w ściereczkę lub kawałek plastiku (np. kartę z siłowni) oraz w przypadku większych naklejek w osobę do pomocy.
4. Za pomocą ściereczki lub karty wykonaj kilka okrężnych ruchów na folii pokrywającej naklejkę, dzięki temu będzie ona lepiej przylegać, a dodatkowo pozbędziesz się pęcherzyków powietrza.
5. Teraz podziel naklejkę na części według własnej aranżacji i zaznacz za pomocą ołówka lub taśmy malarskiej miejsce, w którym chcesz umieścić naklejkę. Ułatwi ci to przyklejanie.
6. Czas na aplikację naklejki. Zacznij od małej próby. Odciągnij lekko folię i zobacz, czy grafika znajduje się na niej. Jeżeli tak śmiało możesz odkleić całość. Natomiast jeżeli zauważysz, że elementy naklejki zostają na papierze, musisz ponownie po dociskać folię do naklejki.
7. Teraz przykładamy folię z naklejką do wybranej powierzchni. Zaczynamy naklejanie od jednego boku i stopniowo dociskając folię do powierzchni naklejamy kolejne partie dekoracji.
8. Ostatnim krokiem, gdy folia z naklejką znajduje się już na danej powierzchni, jest dokładne jej dociśnięcie, tak aby zagwarantować idealną przyczepność i pozbyć się pęcherzyków powietrza. Po tej czynności należy zdjąć folię. Gotowe!

Kategorie: Dekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code