Tegoroczny półmetek wiosny, to doskonały moment na rozejrzenie się za pomysłową aranżacją zalegających na naszych podwórkach, w piwnicach lub na strychach materiałów budowlanych oraz pozostawionych po niedawnym remoncie, elementach. Zwłaszcza, że już w niedługim czasie czeka nas dzień dziecka, a wraz z nim pojawi się potrzeba sprezentowania naszej pociesze czegoś wyjątkowego. Do czego może przydać się nam pozostawiona płyta sandwich, albo resztka paneli – zapytacie. Otóż, niewykorzystane materiały posłużyć mogą nam do czegoś bardzo kreatywnego. Do budowy letniej bazy dla naszego dziecka.

Bez planu, ale z pomysłem

Drewniany domek, specjalna platforma do zabawy lub własnoręcznie stworzona huśtawka na gałęzi starego drzewa, choć nie stanowią przykładu klasycznego prezentu, doskonale sprawdzą się w roli tegorocznej niespodzianki na święto dzieci. Zapewniając odpowiednie miejsce dla zabaw i harców, pozwolą nam również na kreatywne pozbycie się zalegających pozostałości po ostatnim remoncie lub przeprowadzonej budowie. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na użycie łysej opony z kąta naszego garażu, czy wykorzystane zostaną w końcu płyty warstwowe, schowane gdzieś pod nieprzemakalną płachtą – własnoręcznie stworzony podarunek jest najlepszym z możliwych, na jakie możemy się zdecydować. Jednak czego potrzeba nam do realizacji takiego projektu?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia wyglądu samego projektu, jego cech użytkowych oraz zastanowienia się w jakim miejscu zostanie on ulokowany. Decydując się na domek na drzewie, będziemy musieli wytypować odpowiednią roślinę, jaka posłuży za stabilny słup dla naszego projektu. Podobnie zresztą w przypadku huśtawki. Obie konstrukcje, powinny opierać się o zdrowe i odporne na silne podmuch wiatru. Zapewniając stabilne „podłoże” dla naszego projektu, gwarantujemy sobie (po pierwsze) łatwiejszą pracę nad nim, a (po drugie) także zapewniamy odpowiedni poziom bezpieczeństwa naszej konstrukcji.

Kolejnym z kroków ku stworzeniu własnoręcznego prezentu na dzień dziecka, jest dokładne wytypowanie potrzebnych przy realizacji projektu, materiałów. Posiadając taką listę, możemy bezproblemowo skonfrontować jej pozycje z tym, co zalega wokół naszego domu. Niewykorzystana płyta sandwich, deski, stare opony, łańcuchy – wszystko to, może stanowić budulec dla naszej niespodzianki.

Wszystko co nam zalega – płyta sandwich, panele, tapety i opony

Szukając konkretnych przykładów użycia poszczególnych materiałów do stworzenia własnoręcznego prezentu, warto sięgnąć po inspiracje zawarte w Internecie. Udostępniane filmy, publikowane artykuły oraz zdjęcia, stanowią doskonałą skarbnicę wiedzy. Zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się budową domków na drzewie, huśtawek i innych. Internet posłuży wam w tym przypadku, jako kompleksowa instrukcja obsługi – posiadająca dokładny opis tego co możemy użyć, jakich narzędzi potrzebujemy oraz które czynności powinniśmy wykonać najpierw

Dzięki zawartych w Internecie informacjach, z łatwością odkryjecie za co takiego może posłużyć płyta sandwich, innego rodzaju płyty warstwowe z laminatu, panele, a także wszelkiego rodzaju drewnopodobne sklejki.

Kategorie: DekoracjeProjekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code