Współczesne trendy w aranżacji wnętrz, opierające się bardzo często o wyznaczniki stylu industrialnego lub też, nawiązujące do nurtu minimalistycznego, umożliwiają nam swobodne kreowanie przestrzeni za pomocą światła. Możliwość zastosowania nowoczesnych systemów oświetleniowych, nie tylko daje nam gwarancję niezwykłej funkcjonalności i wydajności zastosowanych rozwiązań, ale stanowi również ciekawą alternatywę dla dekoracji. Taśmy ledowe, należą do jednego z coraz chętniej wybieranych produktów, jakie pozwalają na uzyskanie określonego przez nas efektu. Dlatego też, w dzisiejszym artykule przybliżymy nieco ich charakterystykę oraz możliwości zastosowania na przykładzie profesjonalnego rozwiązania. Przed Państwem: technologia LED i niezastąpiona taśma LED 24V.

Taśmy ledowe, jako alternatywa dla oświetlenia

Światło dostarczane przez niewielkie diody LED, stanowi jedno z najbardziej energooszczędnych opcji na jakie można się zdecydować. Ich specyficzna budowa oraz zastosowanie wysokiej jakości komponentów sprawia, iż lampy wykorzystujące technologię LED nie mają problemu z notorycznym nagrzewaniem się. Dzięki temu, taśmy ledowe wykazują się o wiele dłuższą żywotnością od innego rodzaju lamp. Funkcjonalne, przystępne cenowo oraz łatwe w samodzielnym montażu – to tylko niektóre plusy, jakie przekonywują nowych użytkowników do ich stosowania. Kolejnym z atutów, jest także możliwość dowolnej regulacji barwy światła, jaką oferują taśmy ledowe RGB. Sterowane za pomocą specjalnego pilota – najczęściej jest to kontroler LED działający w oparciu o technologię radiową lub podczerwień – pozwalają na szybką i łatwą zmianę ustawień koloru.

Taśma LED 24V - barwa białaJako doskonała alternatywa dla standardowych lamp, taśmy LED sprawdzają się nie tylko w roli oświetlenia centralnego, czy punktowego, ale także doskonale radzą sobie z odpowiednim doświetleniem podłogi, sufitu oraz mebli. Co więcej, przy zastosowaniu dedykowanych dla tego rodzaju oświetlenia opraw, bez większych zmartwień możemy ulokować je na zewnątrz i zaaranżować jako lampy podświetlające alejkę ogrodową. Jednak, czy taśmy ledowe mogą być stosowane w łazience lub kuchni, gdzie występuje znacznie większy poziom zawilgocenia bez użycia specjalnych opraw?

Profesjonalna taśma LED 24V – jakościowe rozwiązanie

Odpowiedzią na zadane pytanie jest taśma LED 24V, która to należy do jednego z niewielu rozwiązań, jakie charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale także niezwykłą funkcjonalnością. Chociaż jej działanie nie odróżnia się od standardowego oświetlenia ledowego dostępnego w marketach, taśma LED 24V posiada zupełnie inne parametry oraz zastosowane w jej budowie komponenty. Przede wszystkim posiada odpowiednią klasę szczelności (IP 20), która umożliwia jej zastosowanie w pomieszczeniach wilgotnych lub też, bezpośrednio nad blatem kuchennym. Posiadając również wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, profesjonalna taśma LED zasilana napięciem o wartości 24V, sukcesywnie ogranicza spadki jego mocy na całej swojej długości. Dzięki temu, można bezproblemowo zintegrować ją z pozostałymi systemami integralnymi w danym pomieszczeniu.

Przykłady aranżacji taśmy ledowej

Sposobów na zaaranżowanie oświetlenia opartego o technologię LED, jest wiele. Jako funkcjonalne, trwałe, a przede wszystkim dające szeroki wachlarz zastosowania rozwiązanie, sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Warto również pamiętać o tym, iż taśmy ledowe występują w wielu wersjach kolorystycznych, co znacznie urozmaica możliwości ich zastosowania. Przede wszystkim, oświetlenie ledowe doskonale sprawdzi się, jako dodatkowe podświetlenie podłogowe. Czy to w przypadku schodów, korytarzy, czy też alejek ogrodowych – diody LED delikatnie rozświetlą przestrzeń, wskazując odpowiednią drogę do celu. Kolejnym z zastosowań, które sprawdza się równie dobrze jako świetlna dekoracja, jest zamontowanie taśmy na obrzeżach lustra lub też, wewnątrz niektórych półek, szuflad i tym podobnych.

Taśma LED 24V - pomysł na aranżację

Natomiast, pragnąc zaaranżować oświetlenie tego typu w pokoju dziecięcym, warto zastanowić się nad nieco bardziej kolorowym rozwiązaniem. Taśma LED 24V RGB z możliwością zmiany koloru oraz dodatkowy kontroler LED, pomogą nam rozświetlić pokój dziecka w najbardziej zjawiskowy sposób z możliwych. Taśmy można zamontować w pobliżu łóżeczka lub łóżka, albo też można zdecydować się na efektywne podkreślenie poszczególnych półek, drzwi, miejsca na zabawki. Możliwości jest naprawdę wiele.

Jeśli nie masz pojęcia, w jaki sposób wykorzystać taśmy LED w swoim własnym otoczeniu, wystarczy, że poszukasz interesujących Cię rozwiązań w Internecie. Inspiruj się i podpatruj – dobre pomysły czekają tuż za rogiem. 🙂

Kategorie: Designerskie lampy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code