W przypadku produktów świeżych niezbędne jest przechowywanie i transportowanie towaru w chłodniach. Magazynowanie warzyw, owoców, mięs i nabiału odbywa się z wykorzystaniem specjalnych zabudów izotermicznych, które są wykonywane z płyt warstwowych. Czym charakteryzują zabudowy izotermiczne i jakie są nowoczesne płyty stosowane w chłodnictwie? Jakie właściwości posiada pianka XPS wykorzystywana w produkcji rdzeni płyt?

Zabudowy izotermiczne są stosowane w samochodach dostawczych, a także w food truckach i wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie odpowiednich warunków temperaturowych do przechowywania żywności. W wykonaniu zabudów stosowane są płyty warstwowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii w produkcji posiadają one dobre właściwości izolacyjne.

Zabudowa aut i płyty warstwowe z rdzeniem XPS

Nowoczesne płyty warstwowe są wykonywane z lekkich i wytrzymałych tworzyw odpornych na promieniowanie UV oraz różne warunki temperaturowe i pogodowe. Wśród innowacyjnych produktów dostępne są między innymi płyty warstwowe z rdzeniem wykonanym z XPS – pianki polistyrenowej, która nie tylko posiada doskonale właściwości, ale również jest ekologiczna. Jest to pianka bez freonów, która jest twarda, lekka i wytrzymała, a także zapewnia dobre właściwości izolacyjne. Zabudowa aut płytami warstwowymi z XPS jest powodzeniem stosowana w przyczepach gastronomicznych, autach dostawczych, kontenerach czy chłodniach.

Warstwa zewnętrzna płyt izotermicznych

Lekkie płyty rdzeniem z XPS mogą posiadać warstwę zewnętrzną wykonaną z laminatu poliestrowo-szklanego charakteryzującego się dobrą odpornością na promieniowanie UV oraz na warunki pogodowe. Laminat posiada gładką powierzchnią z lekko widocznym

zatopionym włóknem szklanym. Do jego produkcji stosuje się żywice jako składniki wiążące, a także włókninę szklaną, matę szklaną oraz tkaninę szklaną. Włóknina korzystnie wpływa na optykę powierzchni, mata decyduje o właściwościach mechanicznych, zaś tkanina gwarantuje wzmocnienie.

Zabudowa aut dostawczych płytami z XPS gwarantuje dobre zabezpieczenie transportowanego towaru przed czynnikami zewnętrznymi, a także przed uszkodzeniem mechanicznym. Płyty warstwowe są odporne na uszkodzenia oraz dzięki właściwościom izolacyjnym pozwalają utrzymać stałą optymalną temperaturę we wnętrzu kontenera, przyczepy czy też chłodni. Warstwa zewnętrzna z laminatu szklanego decyduje o estetycznym wyglądzie zewnętrznym zabudowy, co ma niebagatelne znacznie w przypadku firm gastronomicznych oraz logistycznych. Laminat poliestrowo-szklany o wysokiej zawartości szkła jest przy tym odporny na zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV oraz na długo zachowuje swoje właściwości. Laminat ze specjalnie wtopioną siatką o odpowiednim splocie dodatkowo sprawia, że materiał jest wysoce odporny na uszkodzenie.

Kategorie: Projekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code